MUMS

Mēnestiņa grāmatu klubs

Annas debijas dzejas krājums Veranda

Mūsu dzejniece, dramaturģe, prozaiķe un sirdsdraudzene Anna Belkovska nākusi klajā ar savu debijas dzejas krājumu Veranda, ziņo LSM.

Par Verandu vislabāk ir uzrakstīts Verandā, un visprātīgāk tev būtu te lieki nekavēties un krājumu iegādāties pašam. Verandu var nopirkt gan Jānī Rozē, gan Globusā, un, ja ļoti ilgi jāgaida piegāde, mazliet Verandas var izlasīt Satori. Kad būsi Verandu izlasījis, vari to atzīmēt Goodreads.

Veranda sastāv no vienas grāmatas un vienas kartītes – ja kartīti neesi saņēmis, vari to vari atsevišķi pasūtīt grāmatas izdevējam Valteram Dakšam, vai saņemt to krājuma atklāšanas pasākumā.

Foto: Lote šteina @mazlietlotes

Reiz es Annas dzimšanas dienā rakstīju tā: “pat ziemā / reizēm notiek pavasaris / piemēram / ir Anna“. Un pat ziemā reizēm ir Veranda. Veranda ir vieta, kurā esam ciemojušies bieži, bet nekad vēl šādā formātā. Veranda ir vieta, kurā ierodies aicināts, kurā Lote publiski raud no aizkustinājuma, kurā vienmēr spīd vakara saule, vai varbūt līst lietus, dažreiz arī snieg. Kad tu esi Verandā, tu negribi iet nekur citur. Verandā tev vienmēr būs vieta.

Grāmatas redaktore, dzejniece Anna Auziņa par Verandu raksta tā: “Annas Belkovskas dzejā ķermeniskumu un intimitāti caurvij asprātība un erudīcija, dabas tēlus un aizkustinošu liriku aptver mākslas un teātra pasaules iedvesmots rotaļīgums. Līdzās laikmetīgām idejām un pasaules kultūras tēliem Belkovska nevairās no Latvijas ģeogrāfijas un ģimenes vēstures. Daudzveidīgā formā izkārtots tīrs un precīzs teksts; spēcīga, drosmīga un silta dzejnieces balss.”

Es teiktu, ka Annas dzejā dominē mīlestība pret mūsu neperfektajiem ķermeņiem, dvēselēm un vietām, kurās tās mājo. Izlasot krājumu, gribas kādu samīļot. Varbūt Annu. Varbūt sevi.

Annas darbi līdz šim publicēti interneta žurnālos Satori, Punctum Magazine, kā arī jauno dzejnieku antoloģijā Kā pārvarēt niezi galvaskausā?. Dzejas krājumā iekļauti dzejoļi, kas tapuši laikā no 2015. līdz 2021. gadam. Krājuma redaktore ir Anna Auziņa, grāmatas dizainu veidojusi māksliniece Anna Priede, un tā izdota izdevniecībā Valters Dakša ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas KultūrElpa finansiālu atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to top