MUMS

Mēnestiņa grāmatu klubs

15 fakti par mani

Nu jau trešo gadu savā vārda dienā dāvinu sev iespēju ar jums no jauna iepazīties.

Čau! Mani sauc Lote, man ir 30 gadi un esmu mamma divām meitām ar mazu vecuma starpību – gads un desmit mēneši. Pirms diviem gadiem, kad manai vecākajai meitai bija vien seši mēneši, es ne tikai sāku nopietni pievērsties Instagram satura veidošanai, bet arī kopā ar vīru sāku mūsu #Šteiniceļmāju projektu Cēsīs!

Divus gadus un 1800 jaunus Instagram sekotājus vēlāk mēs tūliņ, tūliņ ievāksimies savā mājā.

Es internetā jūtos kā zivs ūdenī jau kopš bērnības, un mana misija dzīvē ir būt ar cilvēkiem – par spīti manai introvertajai dabai un sociālajai trauksmei. Es gribu, lai cilvēki man apkārt jūtas labi, un tā gribu justies arī pati.

Šobrīd esmu izlēmusi savu laiku un enerģiju veltīt savas Instagram kopienas attīstīšanai, kā arī lieku pamatus vienam grandiozam projektam – Mēnestiņa grāmatu klubam. Pievienoties var ikviens, bet jo īpaši tie, kam lasīšana nenāk nemaz tik viegli. Es zinu, kā tas ir!

Manas tēmas ir būšana mammai, mājas celtniecība un iekārtošana, personīgā izaugsme, ilggadējas draudzības, grāmatu lasīšana un daudz kas cits. Piemēram, šobrīd aizkulisēs tapinu ierakstu par mākslīgā intelekta pielietojumu manā ikdienā. Ja kāda no šīm tēmām ir “tavējā”, laipni lūdzu manā Instagram sekotāju lokā!

Pirms kādiem desmit vai vairāk gadiem manā interneta stūrī bija populāra spēle – 15* fakti par mani. Izlēmu, ka šis ir labs brīdis, kad to atdzīvināt!


1. Es kopš dzimšanas nejūtu smaržas.

2. Savu vīru – dzimušu un augušu cēsnieku – es satiku, mums abiem studējot ASV. Abi saņēmām Dr. Ainas Galējas stipendiju viena gada studijām Viskonsīnas universitātē. Ar ilgām runājām par mājām, plānojām kopīgus ceļojumus un traki samīlējāmies.

3. Savu pirmo kopienu internetā – jauno rakstnieku un Harija Potera fanu forumu – izveidoju 13 gadu vecumā. Tas bija aktīvs aptuveni piecus gadus, un es tajā satiku visus savus tuvākos draugus.

4. Man ir bakalaura grāds žurnālistikā, savu karjeru sāku pētnieciskās žurnālistikas centrā Re:Baltica, kur nostrādāju trīs gadus un reizēm joprojām viņiem piepalīdzu ar dažādiem sīkumiem. Esmu ar kameru rokās skrējusi pakaļ politiķiem, taisījusi grafikas, montējusi video un analizējusi datus. Savulaik mazliet piestrādāju arī žurnālā IR.

5. Līdz pat augstskolas laikam rakstīju stāstus un dzeju. Piedalījos jauno autoru semināros un nometnēs. Pēc tam izdegu un pārstāju rakstīt.

6. Pēc manu vecāku šķiršanās ļoti ilgu laiku uzstāju, ka man nebūs bērnu, jo neticēju, ka kādreiz spēšu kādam tik ļoti uzticēties, lai pakļautu šķirtās ģimenes riskam arī savus potenciālos bērnus. Tad es satiku Rihardu, kura dzīves centrs ir ģimene.

7. Mana vecākā meita piedzima mūsu attiecību septītajā gadadienā.

8. Esmu vadījusi Canva lietošanas kursus gan Latvijā, gan vienreiz Uzbekistānā.

9. Es principa pēc nedzēru alkoholu līdz astoņpadsmit gadu vecumam un ne reizi neesmu pīpējusi cigaretes. Vidusskolas laikā gan kādu pusgadu no vietas nēsāju līdzi cigarešu paciņu un šķiltavas, ja nu vajadzētu ar kādu padalīties. Vajadzēja diezgan bieži. Šobrīd alkoholu neesmu dzērusi jau trīsarpus gadus un vispār nemaz negribas.

10. Saraksti, ekseļi, statistika, struktūra, kārtība – tas viss ir man. Šobrīd mana mīļākā aplikācija ir Notion, un man ir saraksti par pilnīgi visu. Darāmo darbu saraksti, Instagram ideju saraksti, mājas un pagalma plānošanas saraksti, dāvanu ideju saraksti, gada plāns, astoņgades plāns un vēl…

11. Es katru gadu veidoju gada atskata prezentāciju, gada atskata filmu, un papildinu ģimenes albumu. Šobrīd būtu diezgan strauji tam visam jāķeras klāt…

12. Es 27 gadu vecumā kopā ar vīru kļuvu par kristieti, esmu Cēsu Sv. Jāņa luterāņu draudzes padomes locekle. Ne mana, ne vīra ģimene nav kristieši. Lielākā daļa manu tuvāko draugu ir pārliecināta LGBTQ+ kopienas daļa.

13. Man ļoti patīk iet pārgājienos, un esmu izdomājusi veidu, kā to apvienošu ar savu grāmatu klubu. Agrāk aizrāvos arī ar velobraukšanu.

14. Es noliku B kategorijas braukšanas eksāmenu devītajā grūtniecības mēnesī.

15. Mūsu Cēsīs uzceltā māja būs mana piecpadsmitā dzīvesvieta.


Ja tevi uzrunā mans saturs, pieseko man Instagram! Un īpaši priecāšos, ja aicināsi arī citus man sekot. Tas ļoti palīdz turpināt darboties!

*faktu skaits patiesībā varēja būt jebkāds, cik nu konkrētais rakstītājs vēlējās sadrukāt.

Scroll to top